חיפוש

ההיסטוריה היהודית באתונה

 

אתונה בסימן יהודי – עבר והווה, בהדרכת ד"ר אורנה אלמוג

אתונה בירת יוון, הינה מטרופוליס צבעוני ושוקק חיים, פסיפס של עבר והווה. יהודים התגוררו באתונה החל מהתקופה העתיקה והסיור שלנו מיועד להכרת אותם מקומות ייחודיים, בנוסף נבקר במס' אתרים מרכזיים – הפרלמנט היווני בכיכר סינטגמה, שכונת פסירי ואתרים נוספים באזור מונסטראקי .

 

מה בתוכנית?

הסיור יחל בשכונת טיסיו הנמצאת בשכנות לשני בתי הכנסת, ובה נמצא גם ביתו של היזם היהודי ואיש העסקים, ישורום.

מרחק הליכה קצר משם נמצאת המצבה ליהודי יוון אשר ניספו בשואה, האגורה העתיקה ושני בתי הכנסת של היהודים הספרדים והרומניוטים. נבקר בבית הכנסת המרכזי הספרדי 'בית שלום' ולאחר מכן נמשיך לשכונת פסירי, שהיא בעלת גוון מיוחד, צעיר, סגגוני והסטוריה עשירה.

נעצור גם לקפה ומאפה ונמשיך לכיכר מונסטרקי, לב ליבה של אתונה ובסמוך לשוק הפישפשים המפורסם אשר נוסד במקורו ע"י היזם ישורום. נעצור במונסטרקי ליד ספריית אדריאן ומגדל הרוחות. משם נמשיך למוזיאון היהודי, אשר אוצר בתוכו אוסף מגוון של תולדות יהדות יוון , כולל כלי קודש, תלבושות, מסמכים ותעודות.

משם נמשיך לתחנתנו האחרונה – הפרלמנט היווני בכיכר סינטגמה סמוך לשכונת קולונקי היוקרתית ונצפה בחילוף המשמרות, ונסיים את

הסיור בכניסה לגנים הלאומיים. 

מומלץ לבקר בגן להליכה קצרה או למנוחה נעימה וקרירה משאון והמולת העיר .

עלות הסיור

45 יורו לאדם

פרטים נוספים

  • יש צורך בתאום מראש
  • מקום מפגש – תחנת מטרו טיסיו (קו ירוק)

Thēseio

https://maps.app.goo.gl/ 

  • משך הסיור 2.5 – 3 שעות
  • המדריך דובר עברית

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
עוד בנושא
סיור בסלוניקי בעברית
סיור בסלוניקי בעברית

מדריך דובר עברית מעשיר את חוויית הטיול סיור בסלוניקי עם מדריך דובר עברית הוא יותר מסתם סיור מודרך, זהו מסע סוחף אל לבה של עיר שבה היסטוריה, תרבות ומסורת נפגשות.

קרא עוד >>
טיול למטאורה – המנזרים התלויים

המטאורה (בתרגום מיוונית: "אמצע השמיים"), היא ללא ספק אחד מאתרי התיירות המיוחדים והיפים בעולם. שישה מנזרים שנבנו על סלע ענק, בין שמיים וארץ, על רקע נוף עוצר נשימה. הביקור במקום

קרא עוד >>
חיי לילה בסלוניקי

חיי הלילה של סלוניקי הם שילוב של מסורת ומודרניות, העיר מציעה שפע של אפשרויות  עבור אנשי הלילה. מהרבעים ההיסטוריים ועד למקומות העכשוויים על קו המים, סצנת חיי הלילה המגוונת של

קרא עוד >>

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: