חיפוש

טיול למטאורה – המנזרים התלויים

המטאורה (בתרגום מיוונית: "אמצע השמיים"), היא ללא ספק אחד מאתרי התיירות המיוחדים והיפים בעולם. שישה מנזרים שנבנו על סלע ענק, בין שמיים וארץ, על רקע נוף עוצר נשימה. הביקור במקום הינו חוויה מדהימה ובגדר חובה לכל מי שמגיע ליוון.

מטאורה אחד מפלאי תבל שהוכרז כאתר מורשת עולמית ע"י אונסקו – המנזרים התלויים של מטאורה הינם פנינה ייחודית בלב ליבה של יוון. כהגנה מפני פולשים בנו נזירים יוונים אורתודוקסים על עמודי הסלע הכבירים הללו את המנזרים. כיום מנזרי מטאורה הם מאתרי התיירות האטרקטיביים ביותר ביוון. מדובר באטרקציה פופולרית שהופכת  עבור התיירים שמגיעם ליוון את הביקור במקום לטיול שלא כדאי לוותר עליו.

מה בתוכנית

איסוף בבוקר מהמלונות המרכזיים או מנקודות מפגש במרכז העיר.

יציאה מסלוניקי מערבה לכביש החשוב ביותר ביוון, כביש אתונה – סלוניקי. בימים עם ראות טובה נוכל לראות את הר האולימפוס שילווה אותנו זמן מה. נחלוף על פני העיר וריה. נסע באזור חקלאי מטופח עד להרי הפינדוס. נעבור לדרך הררית מיוערת נחצה את הגשר המרהיב שעל נהר הונטיקוס עם נוף הסלעים המיוחדים שסביבו. נעצור להפסקת קפה והתרעננות ונמשיך למטאורה.

נעבור בעיירה קלמבקה תוך נסיעה לאורך הצוקים הרמים של המטאורה, נעצור באחת הנקודות לתצפיתו ונשמע הסבר וסקירה כללית על המבנה ההיסטוריה והסיפורים האופפים את בניית המנזרים. ניכנס לביקור באחד המנזרים שיהיו פתוחים באותו יום, נמשיך בנסיעה לאורך כביש המנזרים תוך עצירה לצילום בנקודות נוף נדירות.

אחר הצהריים נבקר באחד הכפרים לארוחת צהריים אותנטית. לאחר הארוחה נחזור לכיוון סלוניקי. בדרכנו נחלוף על פני לריסה העיר השלישית בגודלה ביוון. נעצור להתרעננות ונחזור לנקודות האיסוף.

עלות הטיול

  • 75 יורו לאדם.
  • המחיר כולל כניסה למנזר אחד.

פרטים נוספים

  • יש צורך בהרשמה מראש.
  • משך הטיול כ-12 שעות.
  • המדריך דובר עברית.
  • המחיר אינו כולל כניסה לאתרים נוספים ארוחות והוצאות אישיות.
  • יתכנו שינויים במסלול בהתאם לשיקול דעתו של המדריך.

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
עוד בנושא
מזג האוויר בסלוניקי מדריך עונתי

סלוניקי מתאפיינת באקלים שהוא בעיקרו ים תיכוני. פנינת החוף הזו מציעה שילוב מענג של קיץ חמים, חורפים מתונים ומעברים ציוריים באביב ובסתיו. הנה סקירה מפורטת על מה שאתם יכולים לצפות

קרא עוד >>
חופי חלקידיקי ואטרקציות בדרך

חצי האי חלקידיקי ממוקם בצפון מזרח יוון, שילוב של טבע, ים, חופים לבנים, יערות אורן, כפרי דייגים,  מנזרים והמון יופי. אזור זה מתאים מאוד לטיולי טבע, לנופש משפחתי, ואפשר להגיע

קרא עוד >>

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: