חיפוש

תחבורה בסלוניקי

אוטובוס משדה התעופה לעיר

X01 יוצא משדה התעופה בסלוניקי, מרציף האוטובוסים שממול שער היוצאים, לכיוון תחנת הרכבת המרכזית שבסלוניקי. האוטובוס חוצה במסלולו את מרכז העיר. הנסיעה אורכת 50 דקות לערך ובמהלכה עוצר האוטובוס בתחנות רבות. עובדה המקלה על הנוסעים לרדת בתחנה הסמוכה למלונם. מחיר הנסיעה 1.8 יורו. לבעלי כרטיס יומי אין צורך בכרטיס נוסף. את הכרטיס ניתן לרכוש ממכונה באוטובוס. יש להצטייד במטבעות קטנים כי המכונה אינה מחזירה עודף ומאפשרת בכל פעם רכישה של כרטיס בודד. בלילה פועל אוטובוס 78N שמסלולו במרכז העיר שונה במעט. בנסיעת חזור ישנם תחנות איסוף, את הכרטיס ניתן לרכוש בקיוסקים.

מונית משדה התעופה לעיר

ביציאה מהטרמינל מצד שמאל יש טור ארוך ומסודר של מוניות שממתינות התור מסודר וזורם די מהר, הנסיעה למרכז העיר אורכת כ-25 דקות. עלות המונית לבתי המלון שבמרכז העיר בשעות היום מ-6.00 בבוקר ועד השעה 23.00, 25 יורו. בשעות הלילה העלות היא 35 יורו.

תחבורה ציבורית בסלוניקי

רשת האוטובוסים העירונית מסועפת מאד ותדירותה גבוהה. מחיר כרטיס לנסיעה בודדת הינו 90 סנט. מומלץ לרכוש את הכרטיס בקיוסק כי קנית הכרטיס במכונה באוטובוס יקרה יותר והפעלת המכשיר לא תמיד ברורה לתייר. להקפיד מאד לתקף את הכרטיס מיד בעליה לאוטובוס. יש גם כרטיס יומי בעלות של 4 יורו. לתיירים מעל גיל 67 (ויש כאלו) המחיר זול ב-50 אחוז. ניתן לקבל בנמל התעופה בחלק מהקיוסקים או בתחנת הרכבת חוברת המתארת את מסלול כל האוטובוסים. שמישים ביחוד הם קוים 78 ,2 ,8, 3, 6 ו-23.

מוניות בסלוניקי

הנסיעה במונית בסלוניקי לא יקרה יחסית (תשלום מינימלי של כ-3.5 יורו) נוחה ומהירה בהרבה מהתחבורה הציבורית במרכז העיר המוניות זמינות בתדירות גבוהה  אין בסלוניקי אובר, אפליקציית הזמנת המוניות היעילה והפופולרית הינה FREENOW. תמיד ניתן לבקש בלובי של בית להזמין עבורכם מונית שתחייב אתכם בתוספת של 2 יורו על דמי הנסיעה.

קישור לאתר של חברת האוטובוסים  OASTH  

קישורלאתר של חברת הרכבות של יוון Hellenic Train

קישור לאפליקציית המוניות Beat

קישור לאפליקציית המוניות Freenow

 

 

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
עוד בנושא
קניות בסלוניקי

חובבי הקניות שמגיעים לסלוניקי, ישמחו לגלות שגם חנויות וקניונים הן חלק בלתי נפרד מביקור בעיר.  אם אתם מעדיפים לשוטט בשווקים, לחפש מציאות ולספוג את האווירה המיוחדת, או אם אם אתם

קרא עוד >>
טיולים בהתאמה אישית

כל הטוב שביוון בדיוק כמו שרציתם לחוות יוון היא מדינה יפהפייה שיש לה כל כך הרבה להציע. עם טיולי וסיורי הפרמיום שלנו, תוכלו לגלות את הפינות הנסתרות של המדינה הזו

קרא עוד >>

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: