חיפוש

סיור בעקבות יהדות סלוניקי

יהדות סלוניקי הייתה אחת מקהילות היהודיות הגדולות והמפוארות ביוון וברומאניה, היהודים בסלוניקי היו מגוונים מבחינה תרבותית ודתית, יהדות סלוניקי נבעה מתוך קהילות ספרדיות, סלובניות, יווניות, יוגוסלביות ועוד… במאה ה-19 ובראשית המאה ה-20, ההשפעה של היהודים בעיר ניכרה כמעט בכל תחום. הקהילה הייתה פורייה בתחומי התרבות, המדע, המסחר והעסקים. למרבה הצער מרבית קהילת סלוניקי נכחדה בשואה וחלק מהמעטים ששרדו עלו לישראל.

הסיור הוא ללא ספק חוויה ייחודית ומרתקת בנתיבי העבר המפואר של העיר כשהדגש הוא על הקהילה היהודית שהייתה דומיננטית בעיר עד למלחמת העולם השנייה.

מה בתוכנית?

הסיור מתחיל באנדרטה שממוקמת במקום הכי סימבולי לחיי היום יום של יהדות סלוניקי אך גם לסופה של הקהילה המפוארת. נתקדם לכוון הנמל שעד לפני כ-100 שנה  תופעל בעיקר בידי יהודים, נראה את בניין המכס הישן ואבני הנגף שהונחו לזכרם של עובדי הנמל היהודים שנספו בשואה.

נבקר באזור מבנים לשימור שמוכר כיום כמרכז חיי הלילה התוססים של סלוניקי, נעבור בכיכר המסחר שהייתה בלב אזור המסחר היהודי ונמשיך לבית הכנסת הישן, היחיד ששרד את מלחמת העולם השנייה.

נעבור במספר שווקים שלכל אחד מהם ייחודיות משלו, בניין הממשל העותומאני , שוק החלפנים (לשעבר), החמאם היהודי ולכל המתעניינים, ניתן לסיים את  הסיור בכניסה לכנסיית אגיה סופיה.

עלות

  • 35 יורו לאדם.
  • המחיר אינו כולל כניסה לאתרים והוצאת אישיות.

פרטים נוספים

  • יש צורך בתאום מראש.
  • משך הסיור כ-3 שעות.
  • המדריך דובר עברית.
  • יתכנו שינויים במסלול בהתאם לשיקול דעתו של המדריך.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
עוד בנושא
מזג האוויר בסלוניקי מדריך עונתי

סלוניקי מתאפיינת באקלים שהוא בעיקרו ים תיכוני. פנינת החוף הזו מציעה שילוב מענג של קיץ חמים, חורפים מתונים ומעברים ציוריים באביב ובסתיו. הנה סקירה מפורטת על מה שאתם יכולים לצפות

קרא עוד >>

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: